  • A151J15C0GK5UAA
A151J15C0GK5UAA
advertisement
Manufacturer No:
A151J15C0GK5UAA
HK JDW NO:
886-A151J15C0GK5UAA
Datasheet:
A151J15C0GK5UAA
Description:
A 150pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A151J15C0GK5UAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Series
    A
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    150pF
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    3.81mm