  • A165L-TWM-24D-2
A165L-TWM-24D-2
advertisement
Manufacturer No:
A165L-TWM-24D-2
HK JDW NO:
607-A165L-TWM-24D-2
Step5Bar-code shipping tag
A165L-TWM-24D-2
  • Operating Temperature
    -10°C~55°C
  • Published
    2008
  • Current Rating (Amps)
    5A AC
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    DPDT
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 16.00mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    White
  • Illumination Voltage (Nominal)
    24VDC