  • A16L-Y-24D-1
A16L-Y-24D-1
advertisement
Manufacturer No:
A16L-Y-24D-1
HK JDW NO:
607-A16L-Y-24D-1
Package:
Datasheet:
Description:
SWITCH UNIT ILLUM 24V SPDT YEL
Step5Bar-code shipping tag
A16L-Y-24D-1
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Mount
    Socket
  • Published
    2006
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating
    5A
  • Termination Style
    Solder, Quick Connect - 0.110 (2.8mm)
  • Voltage - Rated AC
    250V
  • Circuit
    SPDT
  • Contact Rating @ Voltage
    5A @ 125VAC