  • A182J15C0GF5TAA
A182J15C0GF5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A182J15C0GF5TAA
HK JDW NO:
886-A182J15C0GF5TAA
Datasheet:
A182J15C0GF5TAA
Description:
A 1800pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A182J15C0GF5TAA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
    Axial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1800pF
  • Packing Method
    TR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Lead Style
    Straight
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm