  • A222K15X7RF5TAA
A222K15X7RF5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A222K15X7RF5TAA
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-A222K15X7RF5TAA
Package:
Axial
Datasheet:
A222K15X7RF5TAA
Description:
A 2200pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C Through Hole Axial
Quantity:
In Stock : 9437
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
A222K15X7RF5TAA
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    A
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Dielectric
    X7R
  • Lead Style
    Straight
  • Length
    3.81mm