  • A22L-HW-T2-10A
A22L-HW-T2-10A
advertisement
Manufacturer No:
A22L-HW-T2-10A
HK JDW NO:
607-A22L-HW-T2-10A
Package:
Datasheet:
A22L-HW-T2-10A
Step5Bar-code shipping tag
A22L-HW-T2-10A
  • Operating Temperature
    -20°C~55°C
    1998
  • Feature
    Voltage Reduction Lighting
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC/DC
  • Voltage - Rated AC
    110V
  • Body Length or Diameter
    36mm
  • Body Breadth
    30 mm
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    White
  • Illumination Voltage (Nominal)
    220VAC
  • Illumination Type, Color
    LED, White
  • Body Height
    54.7mm