  • A22L-TW-12-20M
A22L-TW-12-20M
advertisement
Manufacturer No:
A22L-TW-12-20M
HK JDW NO:
607-A22L-TW-12-20M
Package:
Datasheet:
A22L-TW-12-20M
Step5Bar-code shipping tag
A22L-TW-12-20M
  • Mount
    Front, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -20°C~55°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    1998
  • Series
    A22
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Max Operating Temperature
    55°C
  • Min Operating Temperature
    -20°C
  • Voltage - Rated DC
    24V
  • Current Rating (Amps)
    10A AC/DC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    110V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Circuit
    DPST-NO
  • Switch Function
    Off-Mom
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    White
  • Illumination Voltage (Nominal)
    12VAC