  • A22RL-TG-T2-10A
A22RL-TG-T2-10A
advertisement
Manufacturer No:
A22RL-TG-T2-10A
HK JDW NO:
607-A22RL-TG-T2-10A
Package:
Datasheet:
A22RL-TG-T2-10A
Step5Bar-code shipping tag
A22RL-TG-T2-10A
    Select All
  • Mount
    Front, Panel
  • Mounting Type
    Panel Mount, Front
  • Operating Temperature
    -20°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    A22RL
  • Published
    2009
  • Feature
    Voltage Reduction Lighting
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Screw
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Standard, Illuminated
  • Current Rating (Amps)
    10A AC
  • Ingress Protection
    IP65 - Dust Tight, Water Resistant
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Current Rating
    10A
  • Voltage - Rated AC
    120V
  • Actuator Type
    Round, Button
  • Panel Cutout Dimensions
    Circular - 22.30mm Dia
  • Color - Actuator/Cap
    Green
  • Illumination Voltage (Nominal)
    220VAC