  • A272K20C0GF5UAA
A272K20C0GF5UAA
advertisement
Manufacturer No:
A272K20C0GF5UAA
HK JDW NO:
886-A272K20C0GF5UAA
Datasheet:
A272K20C0GF5UAA
Description:
A 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A272K20C0GF5UAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2700pF
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    3mm
  • Length
    5mm