  • A272M15X7RF5TAA
A272M15X7RF5TAA
advertisement
Manufacturer No:
A272M15X7RF5TAA
HK JDW NO:
886-A272M15X7RF5TAA
Datasheet:
A272M15X7RF5TAA
Description:
A 2700pF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A272M15X7RF5TAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    2700pF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm