  • A332K20X7RL5UAA
A332K20X7RL5UAA
advertisement
Manufacturer No:
A332K20X7RL5UAA
HK JDW NO:
886-A332K20X7RL5UAA
Datasheet:
A332K20X7RL5UAA
Description:
A 3300pF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A332K20X7RL5UAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.197L 3.00mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    500V
  • HTS Code
  • Capacitance
    3300pF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    500V
  • Diameter
    3mm
  • Length
    5mm