A3901SEJTR-T
A3901SEJTR-T
26-A3901SEJTR-T
10-WFDFN Exposed Pad
3mm mm Motor Drivers 10 3V V 5.5V V 4 3mm mm Motion Control Electronics
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
A3901SEJTR-T Overview
The package contains [0].There is 10-WFDFN Exposed Pad case included with the part.A mounting position of Surface Mountis recommended for the part.I believe it would be suitable for the component connected to General Purpose.2.5V~5.5V volts can be supplied by the device.This device operates at a temperature of -20°C~150°C TJ.Drivers controllers is possible to categorize the motor type as Brushed DC.This part offers 10terminations.There is the option of applying the voltage to the load at the rate of 2.5V~5.5V.Drivers controllers is important to remember that this amplifier should be run at 3V.There is a recommended mounting method of Surface Mount.The output current should remain at 400mA.A STEPPER MOTOR CONTROLLERanalog integrated circuit is employed in the device.A3901is the part number that finds it.10pins are available on the device.Drivers controllers belongs to the Motion Control Electronics series.The output voltage is maintained at 5.5V.Drivers controllers also has a characteristic of [0].The device has a total of 4channels.
A3901SEJTR-T Features
Applications : General Purpose
Load voltage across the chip 2.5V~5.5V
base on A3901 number
Additional Feature: CONTROL FOR TWO DC MOTORS
A3901SEJTR-T Applications
There are a lot of Allegro MicroSystems A3901SEJTR-T motor drivers applications.
- Automotive applications
- LED bias
- Home lighting systems
- General lighting
- Commercial office
- Large outdoor LED display
- Industrial high-bay lights
- Street lights
- LCD displays
- Industrial lighting
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
A3901SEJTR-T
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
Allegro MicroSystems26-A4954ELPTR-T16-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Allegro MicroSystems26-A4953ELJTR-T8-SOIC (0.154, 3.90mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Allegro MicroSystems26-A4931METTR-T28-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Allegro MicroSystems26-A4973SLBTR-T16-PowerSOIC (0.295, 7.50mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Allegro MicroSystems26-A4989SLDTR-T38-TFSOP (0.173, 4.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare
Allegro MicroSystems26-A4915METTR-T28-VFQFN Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Allegro MicroSystems26-A3977SLPTR-T28-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Allegro MicroSystems26-A4960KJPTR-T32-LQFP Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
Allegro MicroSystems26-A5984GLPTR-T24-TSSOP (0.173, 4.40mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare