  • A562K15X7RK5UAA
A562K15X7RK5UAA
advertisement
Manufacturer No:
A562K15X7RK5UAA
HK JDW NO:
886-A562K15X7RK5UAA
Datasheet:
A562K15X7RK5UAA
Description:
A 5600pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Axial
Step5Bar-code shipping tag
A562K15X7RK5UAA
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Box (TB)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.098Diax0.150L 2.50mmx3.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    5600pF
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Diameter
    2.5mm
  • Length
    3.8mm