  • A6025H12D-FSR
A6025H12D-FSR
advertisement
Manufacturer No:
A6025H12D-FSR
Manufacturer:
Mechatronics Fan Group
HK JDW NO:
528-A6025H12D-FSR
Package:
Datasheet:
A6025H12D-FSR
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A6025H12D-FSR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Weight
    0.156lb 70.76g
  • Series
    A6025
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Auto Restart, Locked Rotor Sensor
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    2 Wire Leads
  • Voltage - Rated
    12VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.150A
  • Approval Agency
    CE, cUL, TUV, UL
  • RPM
    3800 RPM
  • Bearing Type
    Sleeve
  • Fan Type
    Tubeaxial
  • Air Flow
    20.0 CFM (0.560m3/min)
  • Noise
    31.0 dB(A)
  • Static Pressure
    0.170 in H2O (42.3 Pa)