  • A700V826M2R5ATE018
A700V826M2R5ATE018
advertisement
Manufacturer No:
A700V826M2R5ATE018
HK JDW NO:
417-A700V826M2R5ATE018
Package:
Datasheet:
Description:
82μF Capacitor 20% 3.9A
Step5Bar-code shipping tag
A700V826M2R5ATE018
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    J BEND
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (SOLID POLYMER)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    82μF
  • Voltage - Rated DC
    2.5V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Metric)
    7343
  • Case Code (Imperial)
    2917
  • Capacitor Type
    ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    18mOhm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Ripple Current
    3.9A
  • Life (Hours)
    2000 hours
  • Tan Delta
    0.06
  • Dissipation Factor
    6 %
  • Current - Leakage
    12.3μA
  • Height
    2mm
  • Length
    7.3mm
  • Width
    4.3mm