  • A768KS157M1GLAS025
A768KS157M1GLAS025
advertisement
Manufacturer No:
A768KS157M1GLAS025
HK JDW NO:
417-A768KS157M1GLAS025
Description:
CAP ALUM POLY 150UF 20% 40V SMD
Step5Bar-code shipping tag
A768KS157M1GLAS025
  • Surface Mount Land Size
    0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Size / Dimension
    0.315" Dia (8.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    40 V
  • Capacitance
    150 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    25mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    97.5 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.95 A @ 100 kHz