  • A768MS277M1VLAS022
A768MS277M1VLAS022
advertisement
Manufacturer No:
A768MS277M1VLAS022
HK JDW NO:
417-A768MS277M1VLAS022
Description:
CAP ALUM POLY 270UF 20% 35V SMD
Step5Bar-code shipping tag
A768MS277M1VLAS022
  • Surface Mount Land Size
    0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    A768
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    35 V
  • Capacitance
    270 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    22mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    110 mA @ 120 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.2 A @ 100 kHz