  • A780MS107M1JLAS030
A780MS107M1JLAS030
advertisement
Manufacturer No:
A780MS107M1JLAS030
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-A780MS107M1JLAS030
Package:
Radial, Can - SMD
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 63V SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
A780MS107M1JLAS030
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Radial, Can - SMD
  • Surface Mount Land Size
    0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
  • Mfr
    KEMET
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    A780
  • Size / Dimension
    0.394" Dia x 0.480" L (10.00mm x 12.20mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    63 V
  • Capacitance
    100 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    30mOhm
  • Lead Spacing
  • Ripple Current @ Low Frequency
    330 mA @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    1.5 A @ 100 kHz