  • AA-27.000MAGK-T
AA-27.000MAGK-T
advertisement
Manufacturer No:
AA-27.000MAGK-T
Manufacturer:
TXC Corporation
HK JDW NO:
832-AA-27.000MAGK-T
Package:
2-SMD, No Lead
Datasheet:
AA-27.000MAGK-T
Description:
Crystals 27.00MHz 30ppm 20pF -40 to 85C
Step5Bar-code shipping tag
AA-27.000MAGK-T
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Tolerance
    0.003%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Depth
    3.2mm
  • Frequency
    27MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohms
  • Load Capacitance
    20pF
  • Operating Mode
    Fundamental
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.3462mm
  • Height Seated (Max)
    0.053 1.35mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm