  • AA0402FR-0713R7L
AA0402FR-0713R7L
advertisement
Manufacturer No:
AA0402FR-0713R7L
HK JDW NO:
898-AA0402FR-0713R7L
Datasheet:
AA0402FR-0713R7L
Description:
AA Series, Thick Film, 13.7Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
AA0402FR-0713R7L
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±150ppm/°C
  • Resistance
    13.7Ohm
  • Power (Watts)
    0.063W 1/16W
  • Max Power Dissipation
    63mW
  • Height Seated (Max)
    0.015 0.37mm