  • AA10U-024L-050D
AA10U-024L-050D
advertisement
Manufacturer No:
AA10U-024L-050D
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-AA10U-024L-050D
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
AA10U-024L-050D
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AA10U-024L-050D
  • Operating Temperature
    -40°C~75°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AA10U (10W)
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    2.00Lx1.00W x 0.38 H 50.8mmx25.4mmx9.7mm
  • JESD-609 Code
    e0
  • Feature
    OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Terminal Finish
    TIN LEAD
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Subcategory
    Other Analog ICs
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P5
  • Number of Outputs
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Efficiency
    82%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Output Voltage
    5V
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Input Voltage-Nom
    24V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    750mA 750mA
  • Protections
    CURRENT
  • Voltage - Output 2
  • Total Power Output-Max
    7.5W