  • AA15T051515A
AA15T051515A
advertisement
Manufacturer No:
AA15T051515A
Manufacturer:
Delta Electronics
HK JDW NO:
216-AA15T051515A
Package:
7-DIP Module
Datasheet:
AA15T051515A
Description:
AC/DC CONVERTER 5V +/-15V 15W
Step5Bar-code shipping tag
AA15T051515A
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    7-DIP Module
  • Weight
    0.357lb 161.93g
  • Operating Temperature
    -25°C~70°C With Derating
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    AA15T (15W)
  • Size / Dimension
    2.91Lx2.13W x 0.77 H 74.0mmx54.0mmx19.5mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    7
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Number of Functions
    1
  • JESD-30 Code
    R-PDMA-P7
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    CE, cUL, UL
  • Efficiency
    74%
  • Output Voltage
    5V
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Input Voltage-Nom
    115V
  • Trim/Adjustable Output
    NO
  • Current - Output (Max)
    2A 150mA 150mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Max Output Voltage
    15V
  • Voltage - Output 2
    15V
  • Current - Output 1
    2A
  • Voltage - Output 3
  • Max Output Power
    15W
  • Isolation Voltage
    3kV
  • Current - Output 2
    150mA
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±2.5%
  • Min Input Voltage (AC)
    85V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Current - Output 3
    -150mA
  • Height
    19.5mm
  • Width
    54mm