  • AB-16.000MAPJ-T
AB-16.000MAPJ-T
advertisement
Manufacturer No:
AB-16.000MAPJ-T
HK JDW NO:
832-AB-16.000MAPJ-T
Datasheet:
AB-16.000MAPJ-T
Description:
CRYSTAL 16.000MHZ 18PF SMD
Step5Bar-code shipping tag
AB-16.000MAPJ-T
    19 Weeks
  • Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.126W 5.00mmx3.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    MHz Crystal
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    16MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    80Ohms
  • Load Capacitance
    18pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    1.0414mm
  • Height Seated (Max)
    0.041 1.05mm
  • Length
    5.0038mm
  • Width
    3.2004mm