  • AB-FA012BL-19700-XA1
AB-FA012BL-19700-XA1
advertisement
Manufacturer No:
AB-FA012BL-19700-XA1
HK JDW NO:
46-AB-FA012BL-19700-XA1
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AB-FA012BL-19700-XA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AB-FA
  • Size / Dimension
    5.00mLx8.00mm W
  • Feature
    IP20
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    Blue
  • Configuration
    Linear Light Strip, Flexible
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    660mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    19 lm/W
  • Lens Type
    Flat
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    144lm
  • Wavelength
    470nm 465nm ~ 475nm
  • Height
    10.00mm