  • AB-FA012BL-19712-XA1
AB-FA012BL-19712-XA1
advertisement
Manufacturer No:
AB-FA012BL-19712-XA1
HK JDW NO:
46-AB-FA012BL-19712-XA1
Package:
Description:
Quantity:
In Stock : 17313
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AB-FA012BL-19712-XA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Series
    AB-FA
  • Size / Dimension
    5000.00mm Lx10.00mm W
  • Feature
    IP20
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    Blue
  • Configuration
    Linear Light Strip, Flexible
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    12V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    660mA
  • Lumens/Watt @ Current - Test
    18 lm/W
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    25°C
  • Flux @ Current/Temperature - Test
    144lm
  • Wavelength
    470nm 465nm ~ 475nm
  • Height
    2.50mm