  • AB308-16.257MHZ
AB308-16.257MHZ
advertisement
Manufacturer No:
AB308-16.257MHZ
HK JDW NO:
5-AB308-16.257MHZ
Datasheet:
AB308-16.257MHZ
Description:
Crystals 16.257 MHz +/-50ppm
Step5Bar-code shipping tag
AB308-16.257MHZ
  • Operating Temperature
    -10°C~60°C
  • Size / Dimension
    0.118Diax0.315L 3.00mmx8.00mm
  • Tolerance
    0.003%
    MHz Crystal
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Frequency
    16.257MHz
  • Frequency Stability
    ±50ppm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    50Ohm
  • Load Capacitance
    16pF
  • Frequency Tolerance
    ±30ppm
  • Height
    8.2042mm
  • Height Seated (Max)
    0.323 8.20mm