  • AB5050HF-210X15
AB5050HF-210X15
advertisement
Manufacturer No:
AB5050HF-210X15
Manufacturer:
Artery
HK JDW NO:
2-AB5050HF-210X15
Package:
Datasheet:
AB5050HF-210X15
Purchasing and Inquiry
AB5050HF-210X15 Overview
AB5050HF-210X15 Features
Absorbing Tape
AB5000HF series
AB5050HF-210X15 Applications
There are a lot of 3M AB5050HF-210X15 RFI & EMI Materials applications.
  • Thermostats
  • Switch
  • Digital Remote
  • LoT applications
  • Health care
  • Receive
  • Smart Meters
  • Security Systems
  • Smart Energy
  • Wireless Price Tags
Step5Bar-code shipping tag
AB5050HF-210X15
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Material
    Polymer Resin, Metal Flakes
  • Shape
    Sheet
  • Published
    2014
  • Series
    AB5000HF
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Absorbing Tape
  • Max Operating Temperature
    185°C
  • Min Operating Temperature
    -13°C
  • Shelf Life
    12 Months
  • Adhesive
    Non-Conductive, Single Sided
  • Storage/Refrigeration Temperature
    71°F 21°C
  • Shelf Life Start
    Date of Shipment
  • Length
    49.210' 15.00m
  • Width
    8.268 210.00mm
  • Thickness
    508μm
  • Thickness - Overall
    0.020 0.50mm