  • ABC60-1012G
ABC60-1012G
advertisement
Manufacturer No:
ABC60-1012G
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-ABC60-1012G
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ABC60-1012G
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -20°C~70°C With Derating
  • Series
    ABC60 (60W)
  • Size / Dimension
    4.00Lx2.00W x 1.20 H 101.6mmx50.8mmx30.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, Remote Sense, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    60W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    4.242kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    5.4A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC