  • ABS15JHRGG
ABS15JHRGG
advertisement
Manufacturer No:
ABS15JHRGG
HK JDW NO:
799-ABS15JHRGG
Package:
4-SMD, Gull Wing
Datasheet:
ABS15JHRGG
Step5Bar-code shipping tag
ABS15JHRGG
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
    1 (Unlimited)
  • Technology
    Standard
  • Diode Type
    Single Phase
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    5μA @ 600V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1V @ 1.5A
  • Current - Average Rectified (Io)
    1.5A
  • Voltage - Peak Reverse (Max)
    600V