  • AC0201FR-0714K3L
AC0201FR-0714K3L
advertisement
Manufacturer No:
AC0201FR-0714K3L
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-AC0201FR-0714K3L
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
AC0201FR-0714K3L
Description:
AC Series, Thick Film, 14.3kOhm, 0.05W 1/20W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 80000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AC0201FR-0714K3L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    33 Weeks
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    AC
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±200ppm/°C
  • Resistance
    14.3kOhm
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.05W 1/20W
  • Max Power Dissipation
    50mW
  • Height
    254μm
  • Height Seated (Max)
    0.010 0.26mm