  • AC1206FR-0739KL
AC1206FR-0739KL
advertisement
Manufacturer No:
AC1206FR-0739KL
HK JDW NO:
898-AC1206FR-0739KL
Datasheet:
AC1206FR-0739KL
Description:
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 39kOhm, 0.25W 1/4W, ±1%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 3385
Step5Bar-code shipping tag
AC1206FR-0739KL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.122Lx0.063W 3.10mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    39kOhm
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Voltage - Rated
    200V
  • Power Rating
    250mW
  • Max Power Dissipation
    250mW
    FIXED RESISTOR
  • Case Code (Metric)
    3016
  • Case Code (Imperial)
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm