  • AC2010JK-0724RL
AC2010JK-0724RL
advertisement
Manufacturer No:
AC2010JK-0724RL
HK JDW NO:
898-AC2010JK-0724RL
Datasheet:
AC2010JK-0724RL
Description:
FIXED RESISTOR AC Series, Thick Film, 24Ohm, 0.75W 3/4W, ±5%, -55°C~155°C
Quantity:
In Stock : 400
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
AC2010JK-0724RL
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.197Lx0.098W 5.00mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    24Ohm
  • Power (Watts)
    0.75W 3/4W
  • Max Power Dissipation
    750mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.75W
  • Height Seated (Max)
    0.026 0.65mm