  • ACA2407ERS7P2
ACA2407ERS7P2
advertisement
Manufacturer No:
ACA2407ERS7P2
Manufacturer:
Skyworks Solutions Inc.
HK JDW NO:
726-ACA2407ERS7P2
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width) Exposed Pad
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACA2407ERS7P2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Test Frequency
    870MHz
  • Current - Supply
    425mA
  • Gain
    21.3dB
  • RF/Microwave Device Type
    WIDE BAND HIGH POWER
  • RF Type
    CATV
  • Noise Figure
    4dB
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2016
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    2 (1 Year)
  • Voltage - Supply
    24V
  • Frequency
    750MHz 870MHz