  • ACASA5002S5002P100
ACASA5002S5002P100
advertisement
Manufacturer No:
ACASA5002S5002P100
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-ACASA5002S5002P100
Package:
1206 (3216 Metric), Convex, Long Side Terminals
Description:
Quantity:
In Stock : 1000
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
ACASA5002S5002P100
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
  • Number of Pins
    8
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    ACA - Precision
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.059W 3.20mmx1.50mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    50kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Voltage Divider (TCR Matched)
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Number of Resistors
    4
  • Circuit Type
    Isolated
  • Power Per Element
    100mW
  • Resistor-Ratio-Drift
    ±15ppm/°C
  • Resistor Matching Ratio
    ±0.05%
  • Height
    558.8μm
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.4986mm