  • ACH4518-152-TD01
ACH4518-152-TD01
advertisement
Manufacturer No:
ACH4518-152-TD01
HK JDW NO:
769-ACH4518-152-TD01
Package:
1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
Datasheet:
ACH4518-152-TD01
Description:
FILTER LC(T) SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACH4518-152-TD01
    25 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric), 3 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    ACH
  • Size / Dimension
    0.071Lx0.177W 1.80mmx4.50mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Flat
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
    LC (T-Type)
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.8mm
  • Current Rating
    2A
  • Frequency
    75MHz
  • Case Code (Metric)
    4532
    1
  • Max Current Rating
    2A
  • Test Frequency
    75MHz
  • DC Resistance (DCR)
    40mOhm
  • Max DC Current
    2A
  • Max Voltage Rating (DC)
    50V
  • Circuit Type
    Filter
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.04Ohm
  • Attenuation Value
    25dB @ 50MHz ~ 130MHz
  • Resistance - Channel (Ω)
    0.06
  • Attenuation@Freq-Max
    25 dB
  • Height
    0.138 3.50mm
  • Length
    4.5mm