  • ACM2012D-900-2P-TL00
ACM2012D-900-2P-TL00
advertisement
Manufacturer No:
ACM2012D-900-2P-TL00
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-ACM2012D-900-2P-TL00
Package:
0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 300MA 2LN 90 OHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACM2012D-900-2P-TL00
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric), 4 PC Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    ACM-D
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.047W 2.00mmx1.20mm
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Voltage - Rated DC
    20V
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    2
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.3A
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Current Rating (Max)
    300mA
  • Impedance @ Frequency
    90Ohm @ 100MHz
  • Output Impedance
    90Ohm Ω
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    1.2954mm