  • ACMF-03-300-T
ACMF-03-300-T
advertisement
Manufacturer No:
ACMF-03-300-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACMF-03-300-T
Package:
0302 (0806 Metric), 4 Lead
Datasheet:
ACMF-03-300-T
Description:
INDUCTOR COMMON MODE SMD
Step5Bar-code shipping tag
ACMF-03-300-T
    Select All
  • Mount
  • Package / Case
    0302 (0806 Metric), 4 Lead
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2013
  • Series
    ACMF-03
  • Size / Dimension
    0.035Lx0.027W 0.88mmx0.68mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Case Code (Metric)
    0806
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    30Ohm
  • Current
    100mA
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.5Ohm Typ
  • Impedance @ Frequency
    30Ohm @ 100MHz
  • Rated Voltage
    10V
  • Insulation Resistance-Min
    10MOhm
  • Height
    558.8μm
  • Length
    0.88mm
  • Width
    0.68mm