  • ACMP-9050-302-T
ACMP-9050-302-T
advertisement
Manufacturer No:
ACMP-9050-302-T
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-ACMP-9050-302-T
Package:
Horizontal, 4 PC Pad
Datasheet:
Description:
CMC 3000 1.9A 2LN SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACMP-9050-302-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Horizontal, 4 PC Pad
  • Mfr
    Abracon LLC
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C
  • Series
    ACMP-9050
  • Size / Dimension
    0.374" L x 0.276" W (9.50mm x 7.00mm)
  • Approval Agency
  • Filter Type
    Power Line
  • Number of Lines
    2
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    70mOhm
  • Current Rating (Max)
    1.9A
  • Impedance @ Frequency
    3 kOhms @ 100 MHz
  • Voltage Rating - DC
    125V
  • Features
  • Voltage Rating - AC
  • Height (Max)
    0.197" (5.00mm)