  • ACPL-W483-500E
ACPL-W483-500E
advertisement
Manufacturer No:
ACPL-W483-500E
Manufacturer:
Broadcom Limited
HK JDW NO:
107-ACPL-W483-500E
Package:
6-SOIC (0.268, 6.80mm Width)
Datasheet:
ACPL-W483-500E
Description:
Quantity:
In Stock : 1
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACPL-W483-500E
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    6-SOIC (0.268, 6.80mm Width)
  • Number of Pins
    6
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Subcategory
    Optocoupler - IC Outputs
  • Max Power Dissipation
    210mW
  • Voltage - Supply
    4.5V~30V
  • Supply Voltage
    30V
  • Voltage - Isolation
    5000Vrms
  • Output Type
    Push-Pull, Totem Pole
  • Number of Elements
    1
  • Number of Channels
    1
  • Power Dissipation
    210mW
  • Output Current
    50mA
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.5V
  • Propagation Delay
    120 ns
  • Input Type
    DC
  • Turn On Delay Time
    120 ns
  • Optoelectronic Device Type
    LOGIC IC OUTPUT OPTOCOUPLER
  • Forward Current
    10mA
  • Response Time
    1.2e-7 ns
  • Direction
    Unidirectional
  • Output Current per Channel
    50mA
  • Fall Time (Typ)
    6 ns
  • Rise / Fall Time (Typ)
    6ns 6ns
  • Reverse Breakdown Voltage
    5V
  • Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)
    120ns, 120ns
  • Common Mode Transient Immunity (Min)
    30kV/μs