  • ACSL-6400-50T
ACSL-6400-50T
advertisement
Manufacturer No:
ACSL-6400-50T
Manufacturer:
Broadcom Limited
HK JDW NO:
107-ACSL-6400-50T
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ACSL-6400-50T
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ACSL-6400-50T
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Surface Mount
    YES
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2006
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    TTL COMPATIBLE, UL RECOGNIZED
  • Subcategory
    Optocoupler - IC Outputs
  • Voltage - Supply
    3V~5.5V
  • Supply Voltage
    5.5V
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Output Type
    Open Collector, Schottky Clamped
  • Number of Elements
    4
  • Number of Channels
    4
  • Power Dissipation-Max
    0.26W
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    1.52V
  • Input Type
    DC
  • Optoelectronic Device Type
    LOGIC IC OUTPUT OPTOCOUPLER
  • Response Time
    1e-7 ns
  • Data Rate
    15MBd
  • Rise / Fall Time (Typ)
    30ns 12ns
  • Current - Output / Channel
    50mA
  • Forward Current-Max
    0.015A
  • Current - DC Forward (If) (Max)
    15mA
  • On-State Current-Max
    0.05A
  • Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)
    100ns, 100ns
  • Common Mode Transient Immunity (Min)
    10kV/μs