  • AD10048P3L-001
AD10048P3L-001
advertisement
Manufacturer No:
AD10048P3L-001
Manufacturer:
Artesyn Embedded Power
HK JDW NO:
96-AD10048P3L-001
Package:
Datasheet:
AD10048P3L-001
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AD10048P3L-001
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Operating Temperature
    0°C~45°C
  • Series
    AD100 (100W)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    6.14Lx2.56W x 1.47 H 156.0mmx65.0mmx37.2mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Power Rating
    100W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CB
  • Efficiency
    Level V
  • Lead Length
    1.5m
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2.08A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Output Current
    2.08A
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Output Power
    100W
  • Voltage - Output
    48V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C6
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • Width
    156mm