  • ADA1000F-24-FW
ADA1000F-24-FW
advertisement
Manufacturer No:
ADA1000F-24-FW
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-ADA1000F-24-FW
Package:
Datasheet:
ADA1000F-24-FW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ADA1000F-24-FW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    ADA (1000W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    11.02Lx5.00W x 2.95 H 280.0mmx127.0mmx75.0mm
  • Feature
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    24
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    600W 1008W Forced Air
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X24
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus, TUV
  • Efficiency
    88%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    1kW
  • Current - Output 1
    42A
  • Total Power Output-Max
    504W
  • Height
    75mm