  • ADA600F-24-RW
ADA600F-24-RW
advertisement
Manufacturer No:
ADA600F-24-RW
HK JDW NO:
165-ADA600F-24-RW
Package:
Datasheet:
ADA600F-24-RW
Description:
Quantity:
In Stock : 9826
Step5Bar-code shipping tag
ADA600F-24-RW
    Chassis Mount
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -10°C~71°C With Derating
  • Series
    ADA (600W)
  • Size / Dimension
    7.68Lx5.00W x 2.56 H 195.0mmx127.0mmx65.0mm
  • Feature
    Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Universal Input
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    24
  • Power (Watts)
    360W 600W Forced Air
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    UNSPECIFIED
  • Terminal Form
    UNSPECIFIED
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XXMA-X24
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Input Voltage-Nom
    100V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    15A
  • Voltage - Input
    85V~264VAC
  • Output Power
    600W
  • Current - Output 1
    25A
  • Total Power Output-Max
    336W
  • Height
    65mm