  • ADG901BCPZ-500RL7
ADG901BCPZ-500RL7
advertisement
Manufacturer No:
ADG901BCPZ-500RL7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-ADG901BCPZ-500RL7
Package:
8-WFDFN Exposed Pad, CSP
Datasheet:
ADG901BCPZ-500RL7
Description:
Quantity:
In Stock : 557
Purchasing and Inquiry
Product Description:
Features:
Applications:
Step5Bar-code shipping tag
ADG901BCPZ-500RL7
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 3 weeks ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Operating Supply Voltage
    2.75V
  • Length
    3mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Contains Lead
  • Contact Plating
    Tin
  • Radiation Hardening
    No
  • Number of Pins
    8
  • Package / Case
    8-WFDFN Exposed Pad, CSP
  • Interface
    Parallel
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • Frequency
    2.5GHz
  • Height
    850μm
  • Width
    3mm
  • Impedance
    50Ohm
  • Thickness
    850μm
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Bandwidth
    4.5 GHz
  • JESD-609 Code
    e3
  • Base Part Number
    ADG901
  • Pin Count
    8
  • Frequency Range
    DC~2.5GHz
  • Max Power Dissipation
    2.5μW
  • Number of Outputs
    1
  • Construction
    COMPONENT
  • RF/Microwave Device Type
    DIVERSITY SWITCH
  • Test Frequency
    1GHz
  • Power Dissipation
    2.5μW
  • Turn On Delay Time
    3.6 ns
  • -3db Bandwidth
    4.5 GHz
  • Turn-Off Delay Time
    5.8 ns
  • Insertion Loss (dB)
    0.8 dB
  • Voltage - Supply
    1.65V~2.75V