  • ADN2847ACPZ-32-RL7
ADN2847ACPZ-32-RL7
advertisement
Manufacturer No:
ADN2847ACPZ-32-RL7
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-ADN2847ACPZ-32-RL7
Package:
32-WFQFN Exposed Pad, CSP
Description:
0.5mm PMIC ADN2847 32 Pin 3.3V 32-WFQFN Exposed Pad, CSP
Purchasing and Inquiry
ADN2847ACPZ-32-RL7 Overview
Tape & Reel (TR)'s materials are used in the packaging.Low package costs make the 32-WFQFN Exposed Pad, CSP popular in the electronics industry.Standard grade applications are qualified for Type Laser Diode Driver.Channel 1 carries data.In order to ensure the proper functioning of 3V~3.6V Supply Voltage, it is provided.On the PCB, Surface Mount is used to mount it.The system operates with a temperature of -40°C~85°C to meet efficiency requirements.The Base Part Number ADN2847 can be used as a method to find its related parts.It is programmed with 32 terminations.Using 3.3V as the supply voltage, this system works.The board is equipped with 32 pins for a variety of applications.Including it in the mount Surface Mount is a bonus.In essence, it's a laser driver with 32-pins.It is able to operate with the Supply Voltage of 56mA, which makes the device an excellent choice for a wide range of applications.There is no subcategory for it.A 3.3V-volt operating supply can provide fast and stable operation.
ADN2847ACPZ-32-RL7 Features
Supplied in the 32-WFQFN Exposed Pad, CSP package
Operating temperature of -40°C~85°C
Operating supply current of 56mA
Operating supply voltage of 3.3V
ADN2847ACPZ-32-RL7 Applications
There are a lot of Analog Devices Inc. ADN2847ACPZ-32-RL7 Laser Driver ICs applications.
  • Car window lift
  • Car eCall
  • Light networks
  • Ultrasound
  • Bypass circuit
  • Wireless charge devices
  • Transmissioin control
  • Telecom and datacom applications
  • IO devices
  • Low Noise Instrumentation
Step5Bar-code shipping tag
ADN2847ACPZ-32-RL7
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago)
  • Mount
  • Package / Case
    32-WFQFN Exposed Pad, CSP
  • Number of Pins
    32
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    32
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Laser Diode Driver
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Subcategory
    Display Drivers
  • Voltage - Supply
    3V~3.6V
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    3.3V
  • Terminal Pitch
    0.5mm
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    40
  • Base Part Number
    ADN2847
  • Pin Count
  • Operating Supply Voltage
    3.3V
  • Number of Channels
    1
  • Operating Supply Current
    56mA
  • Data Rate
    3.3Gbps
  • Pulse Width Distortion (PWD)
    20 ps
  • Current - Modulation
    80mA
  • Current - Bias
    100mA
  • Length
    5mm