  • ADSP-21160NKB-100
ADSP-21160NKB-100
advertisement
Manufacturer No:
ADSP-21160NKB-100
HK JDW NO:
699-ADSP-21160NKB-100
Package:
400-BBGA
Datasheet:
Description:
1.27mm CPLD SHARC® Series 1.9V 400-BBGA
Quantity:
In Stock : 10337
Step5Bar-code shipping tag
ADSP-21160NKB-100
  • Package / Case
    400-BBGA
  • Operating Temperature
    0°C~85°C TC
  • JESD-609 Code
    e0
  • Part Status
    Obsolete
  • Number of Terminations
    400
  • Terminal Finish
    TIN LEAD SILVER
  • Additional Feature
    ALSO REQUIRES 3.3V SUPPLY
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    220
  • Supply Voltage
    1.9V
  • Terminal Pitch
    1.27mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    30
  • Pin Count
    400
  • JESD-30 Code
    S-PBGA-B400
  • Qualification Status
    COMMERCIAL
  • Supply Voltage-Max (Vsup)
    2V
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    1.8V
  • Interface
    Host Interface, Link Port, Serial Port
  • Clock Frequency
    50MHz
  • Address Bus Width
    NO
  • External Data Bus Width
    64
  • Voltage - I/O
    3.30V
  • Voltage - Core
    1.90V
  • On Chip Data RAM
    512kB
  • Clock Rate
    100MHz
  • Height Seated (Max)
    2.49mm
  • Length
    27mm
  • Width
    27mm