  • ADUM1200WTRZ55
ADUM1200WTRZ55
advertisement
Manufacturer No:
ADUM1200WTRZ55
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-ADUM1200WTRZ55
Package:
8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
ADUM1200WTRZ55
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    8-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Series
    iCoupler®
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    General Purpose
  • Technology
    Magnetic Coupling
  • Voltage - Supply
    2.7V~5.5V
  • Voltage - Isolation
    2500Vrms
  • Number of Channels
    2
  • Data Rate
    10Mbps
  • Rise / Fall Time (Typ)
    2.5ns 2.5ns
  • Channel Type
    Unidirectional
  • Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)
    50ns, 50ns
  • Common Mode Transient Immunity (Min)
    25kV/μs