  • ADUM1402WTRWZ55
ADUM1402WTRWZ55
advertisement
Manufacturer No:
ADUM1402WTRWZ55
Manufacturer:
Analog Devices Inc.
HK JDW NO:
84-ADUM1402WTRWZ55
Package:
16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
Step5Bar-code shipping tag
ADUM1402WTRWZ55
  • Package / Case
    16-SOIC (0.295, 7.50mm Width)
  • Supplier Device Package
    16-SOIC
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tube
  • Series
    Automotive
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Voltage - Supply
    3V~5.5V
  • Base Part Number
    ADUM1402
  • Number of Channels
    4
  • Data Rate
    10Mbps
  • Propagation Delay tpLH / tpHL (Max)
    32ns, 32ns
  • Common Mode Transient Immunity (Min)
    25kV/μs