  • AEACAD460065-S698
AEACAD460065-S698
advertisement
Manufacturer No:
AEACAD460065-S698
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AEACAD460065-S698
Package:
Datasheet:
AEACAD460065-S698
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AEACAD460065-S698
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
  • Mounting Type
    Magnetic
  • Series
    AEAC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMA Male
  • Applications
    4G, LTE
  • Gain
    5dBi
  • Frequency Range
    698MHz~960MHz 1.71GHz~2.7GHz
  • RF Family/Standard
    Cellular
  • Antenna Type
    Whip, Straight
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 300MHz~1GHz UHF 2GHz~3GHz
  • Frequency (Center/Band)
    829MHz 2.205GHz
  • Height (Max)
    18.110 460.00mm