  • AEARBD040038-S1621
AEARBD040038-S1621
advertisement
Manufacturer No:
AEARBD040038-S1621
Manufacturer:
Abracon LLC
HK JDW NO:
5-AEARBD040038-S1621
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
AEARBD040038-S1621
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Mounting Type
    Magnetic
  • Series
    AEAR
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Termination
    SMA
  • Gain
    0.46dBi
  • Frequency Range
    1.616GHz~1.626GHz
  • Antenna Type
    Module
  • VSWR
    1.5
  • Number of Bands
    1
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.621GHz
  • Height (Max)
    0.484 12.30mm